DIGITALIZARE LA UAT COMUNA LEORDA

Primăria Comunei LEORDA a implementat soluția informatică prin care cetățenii își pot plăti on-line impozitele, taxele și amenzile prin intermediul platformei ce este disponibilă din data de 21.03.2024.

Serviciul de plată din cadrul platformei yourpay.ro vine în sprijinul contribuabililor prin creșterea gradului de confort îmbunătățind accesul la informațiile și serviciile oferite de instituție, printr-o deservire rapidă și eficientă, putându-se realiza plata fără a fi necesară deplasarea la sediul instituției.

Pentru utilizarea platformei, cetățenii pot accesa pagina de internet a Primăriei Comunei LEORDA, la adresa https://www.primarialeorda.ro, fiind disponibil butonul de Plăți online Primăria Leorda.

Contribuabilul va da click pe buton, va introduce codul numeric personal sau CUI-ul, apoi își va da acordul privind prelucrarea datelor cu caracter personal.

După finalizarea acestei etape va deveni accesibilă secțiunea VEZI SUMELE, unde se poate realiza plata impozitelor, taxelor și amenzilor.

Video aplicație