- Documente necesare pentru indemnizația de creștere a copilului pentru salariați

OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014

PRIMĂRIA --> Asistenţă socială

Documente necesare pentru indemnizația de creștere a copilului pentru salariați

ACTE NECESARE DOSAR (in copie)
-cerere tip- (Anexa 1);
-documente identitate parinti;
-certificat casatorie;
-certificate de nastere ale tuturor copiilor- original și copie;
-extras de cont pe numele solicitantului;
-dosar cu șina.
-adeverința tip - (Anexa 2), eliberată de către angajator, din care să reiasă indeplinirea condițiilor legale privind stagiul de cotizare și veniturile nete realizate (12 luni, în ultimul an inainte de nasterea copilului); Observație: adeverință tip - format nou (Anexa 2) mentionează și numărul de zile lucrate, concediu medical și de odihnă pentru fiecare din lunile din perioada stagiului de cotizare;
- decizia sau adeverința eliberată de către angajator din care să rezulte reluarea activității sau, daca se solicita direct stimulent, sa rezulte obtinerea de venituri impozabile.
ATENTIE! - la depunerea documentatiei, este obligatorie prezentarea documentelor de identitate ale ambilor parinti și ale copiilor in ORIGINAL!!!

Data creare: 16-05-2017 10:43:56

CUVÂNTUL PRIMARULUI

Dulgheru Stefan -Primarul comunei LeordaÎn calitate de primar al comunei Leorda, adresez un sincer bun venit tuturor celor ce aţi accesat acest site, în numele comunității acestei comune, administrației publice locale și al meu personal.