1. Denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax și adresa de e-mail ale autorității contractante: Comuna Leorda, Strada Principală, nr. 152, Leorda, județul Botoșani, telefon 0231.551.125, fax 0231.551.125, email primarialeorda@yahoo.com

2. Denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax și adresa de e-mail ale biroului de la care se poate solicita documentația de atribuire. Dacă este cazul, costul și condițiile de plată în vederea obținerii documentației de atribuire: Biroul Achiziții Publice - Comuna Leorda, Strada Principală, nr. 152, județul Botoșani, telefon 0231.551.125, fax 0231.551.125, email: primarialeorda@yahoo.com. Documentația se poate obține gratuit în urma unei solicitări prealabile.

3. a) Locul prestării serviciilor: Comuna Leorda, județul Botoșani, cu satele aparținătoare: Belcea, Costinești, Dolina, Leorda, Mitoc.
b) Obiectul concesionării; natura și dimensiunea prestărilor: Serviciul de utilitate publică de distribuție a gazelor naturale pentru Comuna Leorda, Județul Botoșani, reprezentând ansamblul activităților și operațiunilor desfășurate de către concesionar pentru sau in legătură cu activitatea de distribuție a gazelor naturale în cadrul perimetrului concesiunii conform precizărilor din caietul de sarcini și cu respectarea legislației în vigoare, in baza art. 8 din H.G 209/2019.
c) Termenul de finalizare sau durata contractului: 49 de ani.

4. a) Termenul de depunere a ofertelor: 13/05/2025, Ora 10.00.
b) Adresa la care trebuie transmise ofertele: Comuna Leorda, Strada Principală, nr. 152, județul Botoșani, telefon 0231.551.125, fax 0231.551.125, email: primarialeorda@yahoo.com, cod poștal 717220.
c) Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele: Limba romană.
d) Data, ora și locul deschiderii ofertelor: 13/05/2024, Ora 10.30, Comuna Leorda, Strada Principală, nr. 152, Leorda, județul Botoșani, cod poștal 717220.

5. Condițiile personale, tehnice și financiare pe care trebuie să le îndeplinească ofertanții: Conform cerințelor din documentația de atribuire.

6. Criterii utilizate la atribuirea contractului: Conform cerințelor din documentația de atribuire.

7. După caz, procentajul minim din lucrări care trebuie acordat părților terțe: Conform cerințelor din documentația de atribuire.

8. Data trimiterii spre publicare a anunțului de participare: 26/03/2024

9. Denumirea și adresa organismului competent de rezolvare a contestațiilor și, după caz, de mediere. Informații exacte privind termenele de depunere a contestației și, după caz, denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax și adresa de e-mail ale biroului de la care se pot obține aceste informații: Tribunalul Botoșani, Secția Contencios Administrativ și Fiscal, strada Maxim Gorki, nr. 8, cod poștal 710171, telefon și fax: 0231.531.832, e-mail: tr-botosani-reg@just.ro, Botoșani, județul Botoșani.